4.kolo: XXX vs Sorbino - 4:3

2. 10. 2007
XXX vs Sorbino

Úterý 2.10. od 18:15 v tenisovém klubu Sparta

Hřiště v areálu Tenisového klubu Sparta Praha (Sportpark Stromovka), Za Císařským mlýnem 33, Praha 7. Autem lze jet pouze kolem T-Mobile areny ulicí Za Elektrárnou a po levém břehu Vltavy až ke vchodu do areálu. Jediná možná cesta PID: busem 131 od metra A Hradčanská do zast. Nádraží Bubeneč, cca 50 m kolem trati zpět, po schodech dolů, podejít trať, dále po silnici vpravo a cca 150 m ke vchodu do areálu. Vchod jen recepcí! UMT 2.generace, obuv viz Pravidlo 4, odstavec III. Trasa popsána též na www.tkspartapraha.cz .

Sorbino hrálo 7.D ligu, získalo 10 bodů za 4 výhry, 2 remízy a 5 proher při skóre 35:37 a skončilo na 6.místě.

A máme tu další zápas za sebou. Jelikož soupeř zatím v prvních třech kolech nepředvedl nic zázračného, tak jsme nečekali, že zápas pro nás bude až tak těžký. I když ..... Soupeř se začal scházet těsně před zápasem a nakonec jsme napočítali 12 hráčů do pole + brankář!!! Ti snad přišli hrát velkej fotbal!! No, nakonec to takové nebylo. Začali jsme se svou důslednou hrou po zemi se zabezpečenou obranou. Po několika minutách se nám podařilo zavěsit první gól a to střelou Tomíkovou. Soupeř pořád střídal, ale nenechali jsme se tím otrávit a po dobře zahraném rohu blonďáka, kterýžto se vrátil z USA, Daník přesně mířenou střelou zavěsil pod břevno. V tu ránu jsme vedli 2:0 a hráli v klidu. Soupeř se s tím nechtěl spokojit a začal napadat aktivně a nakonec jeho napadání slavilo úspěch a snížil do poločasu na 2:1.
Po poločase jsme začali důrazně a vypracovali si několik gólových šancí, bohužel jsme náskok nezvýšili. Zato soupeř naši liknavost v polovině druhého poločasu potrestal vyrovnáním a následnou, velice vydařenou střelou k tyči, zvýšil na 3:2. To nás trochu zarazilo a už jsme ani nedoufali v obrat. Soupeř se snažil útočit a my jsme museli útočit, takže to byl velice pěkný a pohledný fotbal, bez jakýchkoli zákeřností. Pak se nám náramně vyvedla krásná akce na jeden dotek kdy Petr vybojoval míč, poslal na Tomíka a ten z první na Pavla a ten nekompromisně zavěsil. Vyrovnáno!!! Oddechli jsme si, ale nechtěli jsme pouze bod, chtěli jsme dva a tak jsme neustále zvyšovali svou snahu o rozhodující gól. A PAK SE TO STALO!!!! Cca 3 minuty před koncem dostal přihrávku Halda a mezi třemi soupeřovými hráči si dovolil udělat kličku a chladnokrevně a hlavně zkušeně poslal míč pod brankářem do sítě. Byla to nádherná akce Haldy a myslím, že tímto by měl být Halda zvolen hráčem utkání!

Nakonec jsme tedy vyválčili důležité dva body vítězstvím 4:3.