29. 3. 2010
1.kolo
Alténa ST vs XXX

29.3. od 19:45 na Hrabákové 2

S tímto týmem jsme se setkali na Jaře 2008 hned v prvním zápase a vyhráli jsme jej 1:0 gólem Daníkovým.

Na Podzim 2009 dosáhla Alténa následujícího výsledku se sestupovým koncem:
10.místo za 4 vý
hry, 1 remízu, 6 proher se skóre 22:32 a dosáženými 9.body.

Sestava:
Halda, Pája, Tomík, Daník, Blonďák, Zbyňa, David, Láďa, Ferda

Sešli jsme se na tento duel v plném počtu. Dal se tedy očekávat kvalitní souboj. Soupř měl dva na střídání a střídali pravidelně po 5 minutách. Zápas jsme začali velice dobře, asi ve 2 minutě propálil gólmana altény Tomík a vedli jsme 1:0. Pak ale při zahrávání rohu soupeř nešťastně nastřelil Tomíka do stojné nohy a ten se nemýlil podruhé, ale na druhé straně, takže srovnáno 1:1. Pak se hrál pěkný kombinační fotbal nahoru dolů, ale my měli mnohem více střel, leč jsme opět neproměňovali šance. A tak soupeř zahrozil a Halda neudržel prudkou střelu a hned jsme prohrávali 1:2. To nás neodradilo a stále jsme se snažili hrát dopředu. Do poločasu už ke změně ve skóre nedošlo. Po poločase jsme útočili a soupeř se jen bránil, měli jsme spousty šancí, Láďa, Tomík, Zbyňa, Daník, Ferda, prostě nic nám tam nespadlo. A tak, abysme docílili alespoň vyrovnání, vydal se Halda na výlet a několikrát jsme v přečíslení zahrozili. Pak ale soupeř zachytil naši rozehrávku a z půlky hřiště zvýšil v cca 51.minutě na 1:3. Byla to první střela na naši branku ve druhém poločase. Tak jsme zatlačili ještě více, hráli jsme vyloženě vabank. To se nám vyplatilo a asi 2 minuty před koncem Blonďák zavěsil na 2:3. Tak jsme to otevřeli dokořán a při autu Blonďák špatně zpracoval a soupeř doběhl úplně sám do naší prázdné branky a bylo hotovo. Byla to druhá střela na naši branku ve druhé půli. Škoda, ale stane se. Už se těšíme na další zápas. Musím ale podotknout, že mne příjemně překvapil svým výkonem Ferda, který za náš tým hrál poprvé. Doufám, že ne naposledy. Tak hurá do dalších bojů.

4   :   2   (2:1)
Góly: Tomík, Blonďák