2.kolo

Ligového poháru Pavla Formáčka

15.3.2009 od 11:15 na Zákostelní

XXX   vs   Petrohradská BFK A (3.liga)

tento tým hrál 3.B ligu a skončil na 7.místě se skóre 22:25 za 4 výhry, 2 remízy, 5 proher a 10 body!!

Sestava: Halda - Tomík, Daník, Pája, Zbyňa

Opět jsme se nesešli, Dan s Lubošem hodinu před výkopem zavolali, že bourali u Pardubic a tak jsme věděli, že budeme hrát od začátku o jednoho hráče v poli méně. Naše opětovně dobrá nálada nás ale odradit nemohla. Sice hrát proti třetiligovému týmu od začátku oslabeni není žádná výhra, ale rozpoložení na hřišti ukázalo pravý opak. V dané sestavě se nám daří a tak jsme hráli poctivě v obraně a vyráželi do ojedinělých protiútoků. Soupeř se přizpůsobil naší hře, neběhal, nenabízel se a tak se nám lépe bránilo. A tu, cca v 15.minutě nevěděl co s míčem Tomík a tak vypálil z cca 15 metrů a hle, byla z toho branka. O několik minut později nevěděl co s míčem Zbyňa a bylo dva nula. Mezitím samozřejmě soupeř taky zahrozil několika útoky, ale ty spolehlivě Halda kryl. Pak při jedné střele Daník nešťastně kryl výhled Haldovi a byl z toho kontaktní gól. Takové skóre vydrželo do poločasu. O poločasu jsme si řekli, že je to pěkné utkání a že si to užijeme i kdyby jsme měli prohrát. Soupeř na to mužstvo měl, bo měli alespoň jednoho na střídání. Ale co se nestalo, asi tak ve druhé minutě druhého poločasu se před brankou soupeře objevil Pája a nekompromisní ranou do víka zvýšil na 3:1. To bylo neuvěřitelné a nechtěli jsme tomu snad ani věřit, že se nám tak daří. Soupeř stále hrál svůj standing fotbal a měl několik střel na branku, které dnes vynikající Halda kryl. Pak jsme kupodivu přidali další branku a to z rohu kopal Tomík na jediného hráče před brankou Zbyňu a ten v klidu hlavou proměnil. Pak nás soupeř opět přitlačil a tentokrát už se nám příliš brejky nedařily a tak jsme odolávali soustavnému tlaku, kterýžto byl neúčinný a tak jsme tento výsledek udrželi do konce zápasu. Musím smeknout před naším dnešním výkonem a hlavně vynikajícím Haldou. Haldo, to bylo super. Teď už v ligovém poháru nebude snadných soupeřů, ale my to bereme jako pěkné rozehrání před sezonou. Snad se ale budeme scházet v početnějším počtu.

Sestava: Luboš - Halda, Peťa, Daník, Tomík, Zbynďa, Pája

Soupeře jsmem znali z loňského roku, kdy hráli 6.ligu. Rok se sešel s rokem a my hrajeme stále 6.ligu, ale soupeř již 7.ligu. Každopádně jsme věděli o kvalitách tohoto týmu a nečekal nás vůbec lehký souboj. Bylo to znát i na zápase, kdy v prvním poločase byly vidět šance na obou stranách, leč bez využití. Spálili jsme opět tolik šancí, až je to neuvěřitelné. No a do druhé půle jsme nastoupili stejně, ale už se nám začalo dařit. To když Pája vybojoval balon v rohu hřiště a předložil ho lahůdkově Tomíkovi, který nekompromisně zavěsil. Hráli jsme dál a za chvíli se nám podařilo střelou Pájovou navýšit náskok na 2 góly. Pak jsme trochu nechali hrát soupeře, kterému se podařilo po Lubošově vyboxovaném míči další střelou na bránu zavěsit. Ale naštěstí jsme už více soupeři nedovolili, naopak jsme ještě přidali a byl z toho gól, kdy Daník čekajíc na to kdo se mu nabídne, raději sám prostřelil z úhlu gólmana. Zápas to byl dnes pěkný a už se těšíme na našeho dalšího soupeře, se kterým budeme hrát za 14 dní.

3   :   1  (0:0)

Góly: Tomík, Pája, Daník