Čtvrtek 4.6.2009 od 17 hodin ve Kbelích

S tímto týmem jsme se potkali na Podzim 2008 ve 3.kole a porazili jsme je 7:0.

Dnešní komentář napsal Láďa, páč Daník poprvé v sezoně chyběl.

Sestava: Halda - Tomík, Peťa, Láďa, Zbyňa, Pája

Oproti vyhecovanému agresívnímu soupeři v minulém kole (The Wall...) hrál dnešní soupeř Blue Devils (momentálně 2. v tabulce; zatímco my třetí od konce) klidněji, ale zato důrazně a agresivně.

Začali jsme aktivně. Kombinace, držení míče na našich kopačkách, šance. Soupeř měl co dělat, především bránil a vyjímečně se dostal k ohrožení naší brány. Ale neměli jsme naše "pověstné  stěští". Čím to je??? Akcí mnoho, dokonce Pája (a nejen on) párkrát vystihl chyby v jejich rozehrávce od brány, ale bohužel značný počet jejich chyb jsme nedokázali ani jednou potrestat.

My jsme hráli bez střídání, soupeř měl asi 3 lidi navíc. Už v prvním poločase nás trochu znepokojovali rozhodčí, protože kromě autů a rohů se k jiným, ani ostrým! zákrokům nevyjadřovali. Dokonce občas ani nedokázali posoudit aut. A tak občas drze vhodili míč do hry "modří čertíci" a rozhodčí jen přihlížel.

V prvním poločase jsme si vypracovali mnoho šancí, byli jsme rozhodně lepší, ale nespadlo tam nic.

Po přestávce začal hrát soupeř aktivněji, ještě víc znásobil agresivitu, důraz a nám nedovolil dostat se (oproti prvnímu poločasu) do častějších šancí. Pak vyrazil rukou Halda balon na hranici pokutového území, a to rozhodčí najednou dobře viděli a pískli. Při pokusu o rozehrávku jeden z útočníků za zdí hrubě srazil Páju lokty na zem, ale místo útočného faulu se rozhrávalo opakovaně proti nám. Pak to schytal Petr lokty do krku, naštěstí z té snadardky gól nepadl. Ale my tohle málo a slabě reklamujeme, soupeři naopak ano, a tak se proti nám málo píská. Je to jeden z mnoha důvodů, proč těsně prohráváme vyrovnané zápasy.

V druhém poločase soupeř v jednom z protiútoků zahrozil přímočarou kombinací a z úhlu trefil 0:1. Vrhali jsme se do útoků. Dvakrát se podařilo obranu soupeře rozebrat a dostat se do vyložené šance. Láďovi zmařil brankář bravurním zákrokem skokem doleva skórovat. Brankář soupeře nás takto ještě jednou vychytal (nevím už, kdo od nás to byl - někdo z tria Pája, Zbyněk nebo Tomáš?). Ani nemluvě o Tomášových střelách z dálky. Šance byly, ale pro gólmana soupeře snadná kořist anebo to míjelo bránu.

Halda hrál vzadu najisto. Petr sbíral míče a posílal je dopředu. Zbyněk operoval především ve středu hřiště. Tomáš se posouval často z beka do zálohy až do útoku a tak se Láďa stahoval k Peťovi do obrany. Páju tísnili zarytí obránci. Naše snahy sice pokračovaly, závěrečná snaha o vyrovnání, ale bohužel žádný pokus nevyšel. Naopak občas hrozilo přečíslení z protiútoků, které jsme naštěstí ustáli. Ale co je to platné, soupeř takticky bránil jednogólový náskok a to se jim podařilo.

Náš styl hry, notabene zase na menším hřisti bohužel, i když těsně, nevyšel. Příště nás čeká předposlední zápas v pondělí na Spartě.