Ligový pohár Pavla Formáčka 2009 - 3.kolo

1 XXX - Lachtánci 1.WC ČT 28.5. 17:00 HANSP
2 Deko - Torpedo Ohrobec SKA ST 10.6. 18:15 ZÁRUB
3 Domácí potřeby A - SAS fans SO 16.5. 10:00 P-1
4 Borussia Dortšpunt A - Profesoři NE 31.5. 17:30 ZÁRUB
5 Tvůj děda! - Debakl FC SO 23.5. 11:15 P-1
6 Protector - Banana Chiquíta 12.6.  20:15 TEMPO
7 Drny FC - Veltěž SC ČT 4.6. 18:45 STE-3
8 UTS Vršovice - Vojenské lesy ÚT 19.5. 19:30 ARIT

S Lachtánkama jsme se doposud ještě nestřetli. Daník s Tomíkem ale nějakou zkušenost s nimi mají a to ze Zimního turnaje 2007, kdy v dresu Vyprahla s nimi prohráli 0:7. Lachtánci momentálně hrají 5.B ligu a jsou za jednu výhru a dvě prohry se dvěma body, skóre 6:11 na 10.místě tabulky.

Před zápasem s námi byli Lachtánci na 1.místě 5.B skupině !!!

Sestava: Halda - Tomík, Daník, Pája, Peťa, Láďa, Zbyňa

Zápas se málem nehrál a to kvůli chybě na svazu, kdy nebylo zajištěno hřiště. Na hřišti měli zaplaceno hráči veteránského Keharu a nechtěli nám umožnit zápas odehrát. Chápali jsme je, paltí si za to, tak proč ne. Ale po výhrůžce ze svazu, že budou vyloučeni ze soutěže nám hřiště uvolnili a my po cca 15 minutové prodlevě mohli začít.
Lachtánci začali se 4 hráči v poli a tak jsme chtěli co nejdříve skórovat, ale do dobře zabezpečené obrany se nám ne a ne podařit proklouznout. Peťa nastřelil 3-krát tyč a my ostatní trefovali jen brankáře. Pak jim přišel 5.hráč a pak i hráč na střídání a mohl začít fotbal. Hrálo se nahoru dolů, ale více střeleckých příležitostí za vytrvalého deště jsme si vypracovávali my. Pak naši střeleckou smůlu protrhl Tomík a blýskalo se na lepší časy. Leč další gól ne a ne přijít, krásně jsme kombinovali, ale nemohli jsme naši hezkou hru vyjádřit gólově. A proto také poločas skončil 1:0.
V druhém poločase jsme hráli dál krásně, ale na krásu se nehraje a proto soupeř z ojedinělé akce, kdy Tomík netrefil při obranné akci míč se prosadil asi nejlepší hráč Lachtánků. Srovnal tedy na 1:1. To vypadalo zle, ale kupodivu nám to prospělo, přestali jsme bezhlavě pálit do brankáře a začali střílet technicky a tak Tomík přidal svůj druhý gól zápasu. Když o chvíli později propálil vše co před ním stálo Daník, vedli jsme už 3:1 a soupeř se tak říkajíc sesypal. Sypali jsme se na jejich bránu s jedním útokem za druhým a začali se trefovat, góly přidali po krásných kombinačních akcích Pája, druhou Daník, dvakrát Láďa a bylo hotovo. Zápas nebyl tak lehký jak se na výsledku zdá, Lachtánci hráli vyrovnanou partii do cca 40 minuty, ale pak odešli, možná fyzicky, kdo ví, ale hezky jsme si proti nim zastříleli a doufám, že nám to vydrží i do ligy, kde se nám zas toliko nedaří a snad se v 6.lize zachráníme. Dnes to byl velice dobrý kolektivní výkon.