3.kolo: Jemné a Solené 1.FC vs XXX - 1:6

Pertoldova

Hřiště ZŠ v Praze 4, na sídlišti Modřany - Beránek.Z metra B Smíchovské nádraží busem 253, z metra C Kačerov busem 139 do stanice Pavelkova, vlevo přejít silnici a dopředu k lesu k budově ZŠ, hřiště je za budovou.

Předpokládaná sestava: Luboš - Tomík"C", Papíž, Petr K., Pavel, Halda, Daník, Hrabě

Omluveni: Petr Š., Láďa

Na zápas dorazili všichni. Na úvod jsme si stanovili, že se do soupeře zakousneme od úvodních minut a pokusíme se vstřelit rychlou branku. Na hrbolatém terénu nám ale míč odskakoval a nebyli jsme téměř schopni se dostat před branku soupeře. Několik zajímavých akcí předvedl Papížek s Tomíkem, ale bohužel z toho nic nebylo. Při střídání jsme si říkali s Tomíkem, že se soupeř určitě ukopne a dá nám gól. Jak jsme říkali tak se stalo. Přibližně v 15.minutě jsme po chybě ve středu hřiště inkasovali branku. Ta nás ale nepoložila, naopak nás nakopla ke zkvalitnění přihrávek. Snaha o vyrovnání byla veliká a nakonec cca 5 minut před poločasem se nám podařilo vyrovnat, jmenovitě Papížek srovnal skóre. To nás uklidnilo a do poločasu jsme hráli celkem v klidu a snažili se nadále tlačit soupeře, kterýžto hrál bez střídání a tudíž jsme díky dvou střídajícím hráčům měli fyzickou převahu. :-) O poločase jsme si řekli, že se do nich znovu pustíme, že musejí odpadnout fyzicky. Stalo se, několik minut po poločase se po zblokované střele dostal v úhlu k dorážce Tomík a jeho střela se od obránce na brankové čáře odrazila do branky. 2:1. Pak jsme už převzali otěže zápasu a hrnuli na soupeře jeden útok za druhým a podařilo se nám skórovat ještě čtyřikrát - další góly přidali: Tomík a Papížek své druhé góly v zápase a Hrabě s Haldou po jednom. Chtěl bych zdůraznit, že poslední gól Haldy byl naprosto výstavní.Po krásně rozehraném autovém vhazování si Halda naběhl za obranu na druhé straně hřiště na hlavičku a usměrnil ji do branky! Krásná tečka za celkem ve druhém poločase pohledném utkání.
Ze soupeřova týmu stál za zmínku a největší nebezpečí pro náš tým hrozící vysoký hráč, hrající neustále na hrotu. Byl technicky dobře vybaven, ale bohužel nebo naštěstí pro nás, neměl nikoho s kým by si dal balon.
Náš třetí zápas se nám nakonec vydařil a myslím, že se v celkové tabulce posuneme na přibližně 3.místo. Uvidíme jak se nám bude dařit v příštím zápase.

Komentář soupeře:

HL 3.kolo: Do půlky to šlo, pak už ne...
MÍŠA: 24.04.2007, 22:53 Před zápasem sem se vydal si konečně koupit kopačky, páč už byli moc na hadry. Potkal sem jiříka s hansem a po hodině zkoušení a nadávek sme nakonec koupili. Chudák strejda na nás zatim přes půl hodiny čekal na kačerově, přímo na místě ještě čekal Sláva, kterýho sem musel zase ukecávat at vůbec de čapat, no naštěstí šel. Hřiště bylo samozřejmě lepší než hagiborská skládka, ale nic pěknýho taky ne, rozhodčí to před zápasem nalajnovali, krapec křívě ale co.

Sešli sme se jen tak tak, takže o střídání sme si mohli nechat jenom zdát, oproti tomu soupeř střídal dva hráče a ještě byla na jeho straně technická převaha. Pár hráčů z XXX je z týmu, který ted postoupil do třetí hanspalky, naproti tomu my se plácáme v osmí, a i na ostatních bylo vidět, že mají něco odehráno, prostě to nebyl klasickej soupeř z osmičky. To by nám normálně vyhovovalo, ale nemožnost střídání v prašném terénu se časem projevila.

Začátek se nám celkem povedl. Do první šance se po chvilce dostal Honza Šustů, na vzdálenější tyči hlavičkoval po autu pěkně přes brankáře, ale míč se od tyče boužel odrazil ven z brány. Tyč trefil i soupeř, když nastřelil břevno. Další šanci měl soupeř z rohu, ale v jasný pozici útočník mířil vedle. Z jedné z dalších akcí soupeře uhodilo na druhý straně. Hans odhlavičkoval míč, obránce nezpracoval, míč se odrazil ke mě, já ho obešel, trošku popoběh a na vzdálenější tyč otevřel skore. XXX to dost zaskočilo, takže vzápětí sem měl pro změnu po hlavě jiříka další šanci, ale bokem k bráně sem z voleje mířil těsně mimo. Pak začal tlačit soupeř a dočkal se před půlí vyrovnání, útočník patou příhrál na svého uplně volného spoluhráče a ten neměl problem.

Druhá půlka už byla jednoznačná, došli nám síly a XXX nám větralo obranu tam a zpátky, po tom co si soupeř hodil míč na půlce do prava a střelou po zemi překonal špatně postavenýho Slávu, už bylo docela jasno. Další goly soupeře si ted ani moc nevybavuju, vim jenom že z přečíslení nepadali, bylo to spíš po úspěšných akcích jeden na jednoho a přihrávce na neobsazeného spoluhráče. Tak padl i šestý gol, když soupeř zahrál aut na vzdálenější tyč a uplně volný hráč míč usměrnil do branky. Golů sme na konci mohli dostat i víc, ale Sláva toho eště dost pochytal. My si za celou druhou půlku nenahráli míč, pokusy o narážečky končili daleko mimo, Slávovi výkopy bez problémů sbírali soupeři a tak skore vypadá jak vypadá. Eště horší než druhá půlka bylo dojít na bus, páč se mi z bot udělali krapec puchejře:o)