Tým Tus Pelotas je momentálně na prvním místě 7.J skupiny a jasně postupuje
Sestava:
 Tomáš "Příba" Přibyl - brankář z týmu Ross Crock
Daník, Halda, Peťa, Pája, Mára, Pepa
Hrálo se za nepříjemného dusného dne a nebyli jsme v příliš optimální sestavě, ale chtěli jsme si zahrát a užít si fotbálek. A tak jsme také k zápasu přistoupili. Začali jsme dobře, kdy Daník v cca 7.minutě propálil z 15 metrů gólmana nechytatelnou pumelicí. Pak začal hrát soupeř a podařilo se mu dokonale otočit zápas čtyřmi někdy až moc ušmudlanými góly. Ale takové góly dostáváme celou sezonu. Moc jsme také Tomášovi v brance nepomohli, když nám příliš nefungovala obrana. Do poločasu stihl Daník pěknou narážečkou s Márou znovu propálit gólmana a snížit na 2:4. Soupeř ale přidal další políček a poločas skončil drtivým rozdílem 2:5. Nehráli jsme o nic horší fotbal než soupeř, ale ta koncovka. Mára obstřeloval branku a nic z toho. Až Daník vyslal nádherný nákop na nabíhajícího Peťu, kterýžto z voleje trefil tyč, od tyče z5 do hlavy a od hlavy do ležícího brankáře, jenž si hodil míč do branky. Takový gól nejde moc popsat, to se musí vidět. Snížení na 3:5. Dobré. Po chvíli jsme házeli aut, jmenovitě Pája a ve vápně vyskočil nejvýše náš ostrostřelec Halda a hlavou nedal brankáři šanci. Když o několik minut si narazil Daník, tentokráte s Pájou, který si zase odřel koleno do krve (Pájův standart) a posunul z5 Daníkovi do běhu. Daník seběhl až na brankovou čáru z levé strany a čekal kdo mu naběhne, nikdo nenaběhl a nepříjemně se blížíc k brance a padajícímu gólmanovi, tak nezbývalo nic jiného než zkusit vystřelit. Daník vystřelil a podstřelil padajícího gólmana a byl z toho nádherný gól z neuvěřitelného úhlu. A to bylo asi tak vše z naší strany. Pak jsme trochu odešli fyzicky a nechali si nasázet další tři kousky a bylo hotovo. Bylo to ale pohledné utkání se spoustou gólů a férově odehrané. Jen ta naše obrana je stále katastrofa. Musíme s tím něco konečně udělat, abychom nedostávali tolik gólů. Prostě jsme Tomášovi jeho roli v naší brance neusnadnili. :-) Zaznamenali jsme start nejstaršího hráče v našem týmu, byl jím Pepa, který je již v důchodu a bylo mu již úctyhodných 64 let. Skvělý výkon a děkujeme, Pepo.

a Franta (Ládi kamarád)

Sešli jsme se v relativně slušné sestavě a chtěli si zahrát fotbal. Soupeř na nás vyrukoval s rychlou nátlakovou a agresivní hrou, s kterou jsme nebyli sto si poradit. A proto jsme již v cca 15.minutě prohrávali o dvě branky. Když pak snížil Franta, vypadalo to, že se trochu zvedneme a srovnáme hru. Soupeř nás ale přehrával hezkou kombinační hrou, kterou umíme, ale tentokráte se nám v této sestavě nedařila. Po poločase jsme otevřeli hru a hráli náš hurá fotbal (všichni dopředu a vzadu nikdo) a soupeř nás potrestal třetím zásahem. Pak se nám, o5 Frantou podařilo snížit na hezkých 2:3 a když jsme pak měli šanci z penalty srovnat, vypadalo to nadějně. Bohužel, Zbyňa penaltu neproměnil. My stále tlačili, otevřeli jsme hru a soupeř hrozil z neustálých brejků. Pak po zahraném autu soupeř vyslal na naši branku padáček a všichni jsme si mysleli, že tohle Halda musí chytit, měl přichystané rukavice. Halda si ale myslel, že to letí za branku a tak nechal balon padnout. K jeho a naší smůle padl do branky. A tak jsme prohrávali o dvě branky a nakonec i tak zápas skončil. Prohráli jsme sice nešťastným gólem, ale řekněme si otevřeně, tentokráte opravdu zaslouženě. O5 nám nefungovala obrana, jako už v několika posledních zápasech. Co s tím?

Hozi a Pepé z týmu Polnohospodár

Jelikož jsme v této sestavě nastoupili poprvé a vůbec jsme se neznali, tak začátek zápasu byl trochu rozháraný z naší strany. Pak jsme se dostávali do hry a když Blonďák vyslal nádhernou kolmici po zemi na nabíhajícího Daníka, byla to ukázka nádherného fotbalu. Škoda, že Daník svou první stoprocentní šanci neproměnil a trefil brankáře. Za chvíli podobným pasem vyzval Daníka ke skórování Hrabě (oprava: ne Hrabě, ale Peťa) a Daník trefil pouze spojnici břevna a tyče. Škoda. Soupeř měl také několik šancí, ale žádná nijak neohrozila dobře chytajícího Příbu. Pak se dostal do šance Peťa a z úhlu zavěsil. Dál se hrál pěkný kombinační fotbal z obou stran s několika dalšími šancemi. Soupeře jsme tentokráte do větších příležitostí nepouštěli, bylo vidět, že hráči Hozi s Pepém mají zažitý styl obrana-útok. A tak skončil první poločas.
Po prvním poločase jsme nikdo netušil, že hrajeme proti nejzákeřnějšímu týmu, s kterým jsme se zatím na hřištích hanspaulky setkali. Gastrošky na nás vyrukovali pohyblivým a tvrdým stylem a to se nám v cca 5 minutě druhé půle vymstilo, když Daník neuhlídal nabíhajícího soupeře, kterýžto propálil nechytatelnou střelou Příbu. Daník chtěl svůj kiks odčinit a podařilo se mu to o cca 2 minuty později, kdy si mávl na aut vhazujícího Pepého a ten mu přihrál. Daník se do střely položil a jen doufal, že netrefil vysoko osazené osvětlení nad hřištěm. Nestalo se a rána to byla pěkná, gólman po ní sice skákal, ale s tak prudkou ránou si neporadil. To byla odpověď. O5 jsme se vrátili ke hře od zadu. Soupeř začal napadat stále více a začal i zákeřně, bez balonu faulovat. Rozhodčí, kterýžto byl bez asistenta, ale jejich záludné fauly neviděl, protože probíhaly bez míče a na druhé straně než byl míč. Marně jsme urgovali, že začínají hrát záludně a že to rozhodčí začíná nezvládat. A tak se projevilo, že v našem týmu máme taky ostřejší hochy a tak Hozi skosil soupeře, který přijal míč. Jasná žlutá, nedalo se protestovat, ale o několik minut později faul bez míče od Gastrošek a byla to pouze výhoda našeho týmu. Dodatečná žlutá nebyla! Takhle bych mohl pokračovat, ale nepomohl bych si tím. Proto jsme hráli fotbal a dávali pěkné góly. Pepé napadal obránce s míčem a jejich brankář vyběhnuvší a čekající na přihrávku tohoto obránce se přihrávky nedočkal, neboť obránce se snažil Pepého obstřelit, nastřelil přímo Pepého nohu, od které se míč odrazil do prázdné branky. Hezký gól. Pak po faulu na Daníka naštěstí rozhodčí nechal výhodu, z které Hrabě bezelstně skóroval. Už jsme hráli v klidu, ale bohužel o gastroškách se to nedá říci, pořád prasili. Ke konci zápasu zahrávali roh, ale zahráli ho tak laxně na posledního hráče, že míč vystihl Daník a sprintem přes celé hřiště nekompromisně zavěsil podél brankáře. A bylo hotovo. Doufám, že dlouho zase nepotkáme takto zákeřný tým, který jsme porazili chytrostí a naší, doufám, znovunalezenou produktivitou. Dnes jsme všichni podali profesorský a téměř bezchybný výkon. Musím také dodat, že nám v lize opravdu hodně chyběl Hrabě a Peťa, kteří dokáží podržet balon a přesně přihrát, prostě ten jejich cit pro hru! ;-)

XXX   vs   Gastro Star team
5   :   1   (1:0)
Góly: Daník 2x, Pepé, Hrabě, Peťa

Podařilo se mi získat komentář rozhodčího k tomuto zápasu:
"Carda ho zfauloval na žlutou kartu, a tak ji dostal"

4.kolo
VŠSK MFF UK   vs   XXX
Úterý 28.7. od 17:30 na Pražačce 1
Áčko hraje 5.B ligu, Céčko hraje 7.B a Béčko nám letos naložilo ve druhém ligovém kole šestku

Sestava: Halda - Tomík, Daník, Zbyňa, Blonďák, Pája
a Pepé z týmu Polnohospodár

Už je to omletá písnička, ale co si vypracujeme šancí je až k nevíře. A co neproměníme, to je ještě horší. A proto málo gólů dáváme a více inkasujeme a tak tomu bylo i dnes. Z počátku vyrovnané utkání a pak totální ofenzíva a otevření obrany a inkasování spousty gólů. Tak to je stručný výčet dnešního zápasu. Ani se mi nechce nic psát, i když myslím, že jsme si dobře zahráli, udělali pořádnou žízeň.A o to vlastně jde. Prostě si hezky zahrát i když se střelecky nedaří. Máte k tomu někdo něco? :-)

6   :   2   (3:1)
Góly: Tomík, Pája
2x
Pavel: Snad jen malá oprava.Oba góly dával šutér Pavel Shearer Majer,na takový chyby velkýho "majzla".Tomík včera trefil maximálně,co já vím,kovovou tyč a stromy za plotem.

5.kolo:
XXX   vs   Filipi FC
Středa 5.8. od 17:30 na Pražačce 2
Hanspaulku nehrají. Potkali jsme je loni po postupu v Letním turnaji. Výsledky ale nemám, nikdo mi je nebyl schopen doručiti. :-)

Sestava: Halda - Tomík, Daník, Pája, Zbyňa, Mára
a Hozi s Pepém z týmu Polnohospodár

Poslední zápas letního turnaje, ve kterém už nešlo o nic ani nám (nepostupujeme) ani soupeři, jasný lídr skupiny. K zápasu se nedostavil rozhodčí. Od začátku se hrál krásný fotbal po zemi nahoru dolů. V 10.minutě Daník předložil Márovi nádhernou přihrávku před branku a ten se nemýlil. 1:0. V 18.minutě zahrával Daník volný přímý kop a prostřelil zeď a brankář neměl žádnou šanci. 2:0. Tak skončil poločas. Hned po začátku druhé půle jsme zaváhali soupeř snížil na 2:1. Po chvíli se uvolnil na praé straně Daník a prostřelil gólmana. 3:1. Soupeř hrál otevřenou hru a tak se stalo, že jsme zaútočili čtyři na jednoho obránce a Tomík zvýšil na krásných 4:1. A pak se to stalo, začali jsme kupit chyby v obraně, nejdřív Tomík, pak Daník a pak Zbyňa a najednou bylo srovnáno. Když po další chybě soupeř zvýšil na 4:5 z našeho pohledu, bylo zle. Hned z rozehrávky jsme  sice srovnali Tomíkem na 5:5. Ovšem soupeř z následné rozehrávky zvýšil o5 na 5:6. Do konce zápasu se nám již vstřelit gól nepodařilo a tak po parádně rozehraném zápase se musíme smířit s další prohrou.  Ale fotbal to byl pěkný a docela jsme si to užili. :-) Jen jsem chtěl dodat, že tým Filipi hraje 4.ligu.

5   :   6   (2:0)
Góly: Daník 2x, Tomík 2x, Mára
Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 4:1, 4:5, 5:5, 5:6

Turnaj, Ročník: 2009, Sezóna: Podzim, Liga: , Skupina: 2.

Pořadí Název mužstva Odehrané zápasy Počet vítězství Počet remíz Počet proher Skóre Počet bodů
1. Filipi FC 5 5 0 0 32:16 10
2. VŠSK MFF UK 5 3 0 2 16:18 6
3. Tus Pelotas 5 2 1 2 21:18 5
4. Gastro-Star team 5 2 1 2 19:16 5
5. Podolka FC 5 1 0 4 16:30 2
6. XXX 5 1 0 4 19:25 2